logo_PPNT

logo-dental-co-operation

dental24, MEDITOUR w „pigułce”

Portal kooperacji budowany dla Ciebie i przez Ciebie pod kątem rozwoju technologii 3d !!!
Kooperacja czy Konkurencja a może i to i to ???

baner dental24-zgryz
Zamiast walczyć z zalewającą świat falą może lepiej na nią jak najszybciej wskoczyć !!!

Czy zagrożenia są zbyt duże a korzyści jeszcze za małe, czy za chwilę będzie już za późno ???

W ramach innowacyjnego projektu b2b dental24 , dofinansowanego z Unii Europejskiej oferujemy dostęp do systemu kooperacji www.dental24.co. Dla zainteresowanych kooperantów skaner 3d na preferencyjnych warunkach użytkowania oraz preferencyjne w-ki zakupu oprogramowania CAD i struktury IT.

Może zamiast zatrudnić, wyszkolić i potem stracić pracownika, może nawet razem ze współpracującymi z nim gabinetami lepiej zainwestować w system oparty na technice i maszynach, tańszych w eksploatacji, zawsze tak samo dokładnych, szybkich i wiernych ?

Koncepcja systemu:
Portal internetowy B2B typu SaaS [Software as a Service] w branży protetyki stomatologicznej jest reakcją na rewolucję CAD/CAM w tej branży i wzbogaca ofertę podobnych dedykowanych systemów przekazywania plików, oferowanych przez większych graczy w tej branży. Różnica polega jedynie na tym że dental24, oprócz tej podstawowej funkcjonalności kooperacji, będzie miał wiele innych funkcji oraz będzie traktował każdego uczestnika kooperacji w ten sam sposób, niczego nie narzucając i dając pełną dowolność w wyborze kooperantów i technologii. Idzie on również z nurtem tak modnej i dynamicznie rosnącej w ostatnich czasach ekonomii współdzielenia i globalizacji gospodarki.

Bezpieczeństwo systemu:
Zagrożenia wynikające z zastosowania współczesnej techniki polegają głównie na ochronie danych i ciągłości  działalności. Są tutaj dwa główne problemy; awaria czy utrata danych spowodowana awarią oraz awaria lub utrata danych na skutek ataków czy działań konkurencyjnych. W obydwu przypadkach oprócz aspektów technicznych główne zagrożenie pochodzi od ludzi będących kontrahentami czy pracownikami. Jak temu przeciwdziałać ? Kwestie techniczne to tylko kwestia związana z podnoszeniem poziomu niezawodności i bezpieczeństwa pociągającym za sobą koszty niewspółmierne do uzyskanych efektów  Drugi problem - ludzki - jest bardziej skomplikowany i właściwie jedynym sposobem obrony są wprowadzane procedury bezpieczeństwa, automatyzacja i monitoring procesów produkcyjnych. Zdecydowanie łatwiej robić to poprzez korzystanie ze środków elektronicznych, które poprzez optymalizację i automatyzację działań wymuszają stosowanie bezpiecznych procedur i eliminują jak najwięcej zagrożeń. Portal kooperacji poprzez swoje profesjonalne zabezpieczenia i automatyczne procedury jest właśnie takim narzędziem, które bez żadnych nakładów finansowych podnoszą bezpieczeństwo i optymalizują procesy. Środki ochrony zastosowane w profesjonalny sposób są nieosiągalne dla przeciętnej firmy wykorzystującej dane elektroniczne. Poziomy zabezpieczeń profesjonalnych serwerowni czy zastosowane mechanizmy i procedury przechowywania i przesyłania danych są na najwyższym poziomie i gwarantują bezpieczeństwo porównywalne z sieciami bankowymi.

Data Center                                                                                                                                                                                                             Serwery znajdują się w serwerowni Grupy Onet, która jest najbardziej zaawansowaną technologicznie w Polsce, a także jedną z najnowocześniejszych na świecie. Serwerownia znajduje się na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego i jest obsługiwana przez grono najwyższej klasy specjalistów, dbających o stabilność i bezpieczeństwo utrzymywanych na serwerach danych. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3.500 m kw. i została podzielona na 3 klimatyzowane pomieszczenia, w których znajduje się około 5000 maszyn w 212 specjalnie przystosowanych szafach, a przepustowość łącz obsługujących centrum wynosi kilkadziesiąt Gbps. Do zapewnienia stabilności energetycznej, wykorzystana jest moc o maksymalnej łącznej wartości 5 MW, dostarczanych z dwóch niezależnych elektrowni. Obiekt wyposażony jest w narzędzia monitoringu, system antywłamaniowy, system biometryczny oraz system gaszenia. System dental24 korzysta z szerokopasmowych łączy w technologii światłowodowej do kilku niezależnych operatorów. W transmisji danych wykorzystywany jest protokół dynamicznego routingu BGP4 zapewniający wybór optymalnej trasy przesyłu danych. Ruch na łączach jest dzielony z uwzględnieniem ich szybkości oraz obciążenia. Gwarancja wystawcy certyfikatu SSL EV na ochronę domeny dental24.co - 1 000 000 €

Kilka ciekawostek dotyczących obiektu:

  • długość kabli użytych przy inwestycji liczona jest w kilometrach i jest większa, niż długość granicy Polski z Rosją (ponad 250 km)
  • konstrukcja stworzona ze sprzętu znajdującego się w serwerowni to wysokość około 108 pięter
  • równowartość inwestycji to ponad 60 mln złotych
  • Powierzchnia obiektu jest równa połowie powierzchni Zamku Królewskiego na Wawelu

Zalety ochrony z najwyższej klasy certyfikatem SSL EV (extended validation)

- Potwierdzenie przynależności - Zastosowanie certyfikatu jest metodą, która chroni przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów. System zyskuje wiarygodne potwierdzenie właścicielskie
- Miano wiarygodnego partnera biznesowego - Posiadanie zabezpieczenia w postaci certyfikatu SSL buduje prestiż i pokazuje innym, że jesteś przedsiębiorcą poważnie traktującym podejście do kwestii bezpieczeństwa. Dbałość o bezpieczeństwo danych w procesie komunikacji użytkownika z serwerem, gwarantuje wzrost zaufania kooperantów
- Spełnienie oczekiwań rynku  - W czasach, w których informacja i prywatność danych osobowych jest niezwykle istotnym elementem działalności w Internecie - zabezpieczenie strony Certyfikatem SSL jest nie tylko dobrą decyzją ale już wkrótce może okazać się wymogiem komunikacji na profesjonalnym rynku.

Ekonomia współdzielenia [sharing economy] jest nie do zatrzymania tak samo jak technologia CAD/CAM i globalizacja branży !!!
Hurtowe zarządzanie transferami plików 3d w kooperacji z uwzględnieniem specyfiki branży jest rozwiązaniem które oszczędzi twój czas i da ci nowe możliwości !!!

Operator systemu jest niezależną firmą z segmentu IT i jego jedynym celem jest rozwój a co za tym idzie konkurencyjność oraz optymalizacja i ergonomia systemu !!!

Pierwsza faza wdrożenia systemu to udostępnienie bezpłatnego i efektywnego narzędzia kooperacji. Dzięki rejestracji w portalu możemy łatwo wysyłać zapytania, zamówienia, obrazy cyfrowe – skany i projekty w różnych formatach (pliki STL itp.) . Oprócz tego mamy masę przydatnych funkcjonalności i usługi towarzyszące w postaci powiadomień SMS, atrakcyjnych usług kurierskich i pakietu innych usług okołobiznesowych, które będą możliwe do realizacji. Wszystkie zdarzenia w systemie są zapamiętywane i archiwizowane zatem w dowolnej chwili w przyszłości można odtworzyć historię zdarzeń.
Kolejne fazy to rozszerzenie funkcjonalności systemu na tzw. „giełdę towarów i usług branżowych i około branżowych” oraz podłączanie kolejnych usług elektronicznych np. szkolenia on-line itp.

• Brak opłat, brak granic, brak barier językowych, brak zwłok czasowych, brak ograniczeń technologicznych, brak konieczności korzystania tylko z usług jednego bądź kilku wykonawców !!!
• Pełna dowolność i wolność wyboru wszystkiego !!!
• To co każde z centrów produkcyjnych robi u siebie my integrujemy w jeden mega system, umożliwiający kooperację wszystkich z wszystkimi !!!
• Na życzenie kooperanta możemy podjąć się próby integracji jego systemów księgowo-finansowych, ERP. CRM itp. albo udostępnić (API)

W celu promocji systemu i technologii CAD/CAM oferujemy oferty specjalne np.
Laboratoryjny skaner3d MEDIT IdenticaBlue z pełnym wyposażeniem dodatkowym + dostęp do systemu kooperacji + Exocad - moduły podstawowe  + ubezpieczenie + serwis - wszystko za ok. 1200 zł/m-c netto /1500 zł brutto/m-c *

Sam skaner 3d ze światłem niebieskim [10 mikronów], z ubezpieczeniem i gwarancją -  886 zł netto*
*Skaner3d i oprogramowanie przechodzi na własność kooperanta po 40/48 m-cach lub do uzgodnienia/Liczba pakietów ograniczona

baner-zgryz-skaner

Inne oferty specjalne kontrahentów w przygotowaniu !

Opis systemu  logo-dental-co-operation  na stronach Agencji Rozwoju Przemysłu: http://www.web.gov.pl/firmy-i-uslugi/katalog-b2b/22_2185.html

zamów testowozamów testowo