logo_PPNT

logo-dental-co-operation

O projektach MEDITOUR i Dental24

O projektach MEDITOUR i dental24

Spis treści:

- Dental24 i MEDITOUR w „pigułce” (1)
- Opis systemów (2)
   • Ogólne informacje o systemach (2.1)
   • Schematy kooperacji (2.2)
   • Bezpieczeństwo systemu i użytkowników (2.3)
   • Funkcje i zakres systemu (2.4)
   • Cele systemu (2.5)
   • Rozwój systemu (2.6)
- Funkcjonalności (3)
   • Funkcjonalności standardowe (3.1)
   • Funkcjonalności dodatkowe (odpłatne) (3.2)
- Oferty specjalne (4)
   • Laboratoryjne skanery 3d Medit IdenticaBlue  z oprogramowaniem EXOCAD (4.1)
   • Drukowanie modeli 3d (4.2)
   • Skanowanie 3d modeli gipsowych/skanowanie 3d wycisków (4.3)
   • Wypożyczanie laboratoryjnych skanerów 3d (4.4)
   • MEDITOUR (4.5)
- Pierwsze kroki w systemie (5)
   • Rejestracja (5.1)
   • Instrukcja obsługi (5.2)

- rejestracja (5.2.1)
- panel główny (5.2.2)
- użytkownicy (5.2.3)
- pliki (5.2.4)
- kooperacja (5.2.5)
- reklamacje (5.2.6)
- giełda (5.2.7)
- firma (5.2.8)
- finanse (5.2.9)
- raporty (5.2.10)

- Dental24 w pytaniach i odpowiedziach (6)
• Działający system (6.1)

-użytkownicy
-pliki
-kooperacja
-giełda
-firma
-finanse
-raporty
-reklamacje
-inne

• Rozwój systemu (6.2)

-użytkownicy
-pliki
-kooperacja
-giełda
-firma
-finanse
-raporty
-reklamacje
-inne

• Inne (6.3)

- regulamin (7)
- polityka ochrony danych (8)

MEDITOUR w "pigułce" (1)

Schemat blokowy MEDITOUR

dental24 w "pigułce" (1)

Portal kooperacji budowany dla Ciebie i przez Ciebie pod kątem rozwoju technologii 3d
Kooperacja czy Konkurencja a może i to i to ???
Zamiast walczyć z zalewającą świat falą może lepiej na nią jak najszybciej wskoczyć !!!
Czy zagrożenia są zbyt duże a korzyści jeszcze za małe, czy za chwilę będzie już za późno ???
szybkość * jakość * bezpieczeństwo * renoma * promocja * automatyzacja * globalizacja


W ramach innowacyjnego projektu b2b dental24 , dofinansowanego z Unii Europejskiej oferujemy dostęp do systemu kooperacji www.dental24.co.

Dla zainteresowanych kooperantów laboratoryjny skaner 3d MEDIT Identica Blue na preferencyjnych warunkach użytkowania oraz preferencyjne w-ki zakupu oprogramowania CAD EXOCAD i struktury IT. szczegóły


Może zamiast zatrudnić, wyszkolić i potem stracić pracownika być może razem ze współpracującymi z nim gabinetami lepiej zainwestować w system oparty na plikach cyfrowych i maszynach, tańszych w eksploatacji, zawsze tak samo dokładnych i szybkich i wiernych do końca ?


Koncepcja systemu:

Portal internetowy B2B typu SaaS [Software as a Service] w branży protetyki stomatologicznej jest reakcją na rewolucję CAD/CAM w tej branży i wzbogaca ofertę podobnych dedykowanych systemów przekazywania plików oferowanych przez większych graczy w tej branży. Idzie również z nurtem tak modnej i dynamicznie rosnącej w ostatnich czasach ekonomii współdzielenia i globalizacji gospodarki.

Baza potencjalnych kooperantów składa się z pracowni protetycznych i gabinetów stomatologicznych co daje w sumie ok. 40000-50000 podmiotów. Stopień wyposażenia i wykorzystania technologii CAD/CAM jest bardzo niewielki.(tylko 120 klinik na 25600 jest wyposażone w wewnątrzustne skanery 3D) i oferowany portal może te proporcje polepszyć. Ekonomia współdzielenia [sharing economy] jest nie do zatrzymania tak samo jak technologia CAD/CAM i globalizacja branży !!!
Hurtowe zarządzanie transferami plików 3d w kooperacji z uwzględnieniem specyfiki branży jest rozwiązaniem które oszczędzi twój czas i da ci nowe możliwości !!!
Różnica polega na tym że dental24 oprócz tej podstawowej funkcjonalności kooperacji będzie miał wiele innych oraz będzie traktował każdego uczestnika kooperacji w ten sam sposób, niczego nie narzucając i dając pełną dowolność w wyborze kooperantów i technologii.

Bezpieczeństwo systemu:
Zagrożenia wynikające z zastosowania współczesnej techniki polegają głównie na ochronie danych i ciągłości  działalności. Są tutaj dwa główne problemy; awaria czy utrata danych spowodowana awarią oraz awaria lub utrata danych na skutek ataków czy działań konkurencyjnych. W obydwu przypadkach oprócz aspektów technicznych główne zagrożenie pochodzi od ludzi będących kontrahentami czy pracownikami. Jak temu przeciwdziałać ? Kwestie techniczne to tylko kwestia związana z podnoszeniem poziomu niezawodności i bezpieczeństwa pociągającym za sobą koszty niewspółmierne do uzyskanych efektów  Drugi problem - ludzki - jest bardziej skomplikowany i właściwie jedynym sposobem obrony są wprowadzane procedury bezpieczeństwa, automatyzacja i monitoring procesów produkcyjnych. Zdecydowanie łatwiej robić to poprzez korzystanie ze środków elektronicznych, które poprzez optymalizację i automatyzację działań wymuszają stosowanie bezpiecznych procedur i eliminują jak najwięcej zagrożeń. Portal kooperacji poprzez swoje profesjonalne zabezpieczenia i automatyczne procedury jest właśnie takim narzędziem, które bez żadnych nakładów finansowych podnoszą bezpieczeństwo i optymalizują procesy. Środki ochrony zastosowane w profesjonalny sposób są nieosiągalne dla przeciętnej firmy wykorzystującej dane elektroniczne. Poziomy zabezpieczeń profesjonalnych serwerowni czy zastosowane mechanizmy i procedury przechowywania i przesyłania danych są na najwyższym poziomie i gwarantują bezpieczeństwo porównywalne z sieciami bankowymi.

DataCenter                                                                                                                                                                                                                                                        Serwery znajdują się w serwerowni Grupy Onet, która jest najbardziej zaawansowaną technologicznie w Polsce, a także jedną z najnowocześniejszych na świecie. Serwerownia znajduje się na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego i jest obsługiwana przez grono najwyższej klasy specjalistów, dbających o stabilność i bezpieczeństwo utrzymywanych na serwerach danych. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3.500 m kw. i została podzielona na 3 klimatyzowane pomieszczenia, w których znajduje się około 5000 maszyn w 212 specjalnie przystosowanych szafach, a przepustowość łącz obsługujących centrum wynosi kilkadziesiąt Gbps. Do zapewnienia stabilności energetycznej, wykorzystana jest moc o maksymalnej łącznej wartości 5 MW, dostarczanych z dwóch niezależnych elektrowni. Obiekt wyposażony jest w narzędzia monitoringu, system antywłamaniowy, system biometryczny oraz system gaszenia. System dental24 korzysta z szerokopasmowych łączy w technologii światłowodowej do kilku niezależnych operatorów. W transmisji danych wykorzystywany jest protokół dynamicznego routingu BGP4 zapewniający wybór optymalnej trasy przesyłu danych. Ruch na łączach jest dzielony z uwzględnieniem ich szybkości oraz obciążenia. Gwarancja wystawcy certyfikatu SSL EV na ochronę domeny dental24.co - 1 000 000 €

Kilka ciekawostek dotyczących obiektu:

 • długość kabli użytych przy inwestycji liczona jest w kilometrach i jest większa, niż długość granicy Polski z Rosją (ponad 250 km)
 • konstrukcja stworzona ze sprzętu znajdującego się w serwerowni to wysokość około 108 pięter
 • równowartość inwestycji to ponad 60 mln złotych
 • Powierzchnia obiektu jest równa połowie powierzchni Zamku Królewskiego na Wawelu

Zalety ochrony z najwyższej klasy certyfikatem SSL EV (extended validation)

- Potwierdzenie przynależności - Zastosowanie certyfikatu jest metodą, która chroni przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów. System zyskuje wiarygodne potwierdzenie właścicielskie
- Miano wiarygodnego partnera biznesowego - Posiadanie zabezpieczenia w postaci certyfikatu SSL buduje prestiż i pokazuje innym, że jesteś przedsiębiorcą poważnie traktującym podejście do kwestii bezpieczeństwa. Dbałość o bezpieczeństwo danych w procesie komunikacji użytkownika z serwerem, gwarantuje wzrost zaufania kooperantów
- Spełnienie oczekiwań rynku  - W czasach, w których informacja i prywatność danych osobowych jest niezwykle istotnym elementem działalności w Internecie - zabezpieczenie strony Certyfikatem SSL jest nie tylko dobrą decyzją ale już wkrótce może okazać się wymogiem komunikacji na profesjonalnym rynku.


Operator systemu jest niezależną firmą z segmentu IT i jego jedynym celem jest rozwój a co za tym idzie konkurencyjność oraz optymalizacja i ergonomia systemu !!!

Pierwsza faza wdrożenia systemu to udostępnienie efektywnego narzędzia kooperacji. Dzięki rejestracji w portalu możemy łatwo wysyłać zapytania, zamówienia, obrazy cyfrowe – skany i projekty w różnych formatach (pliki STL itp.) . Oprócz tego, w dalszych fazach rozwoju systemu, będziemy mieli usługi towarzyszące w postaci powiadomień SMS, atrakcyjnych usług kurierskich i pakietu innych usług około biznesowych, które będą możliwe do realizacji. Wszystkie zdarzenia w systemie są zapamiętywane i archiwizowane zatem w dowolnej chwili w przyszłości można odtworzyć historię zdarzeń.
Kolejne fazy to rozszerzenie funkcjonalności systemu na tzw. „giełdę towarów i usług branżowych i około branżowych” oraz podłączanie kolejnych usług elektronicznych np. szkolenia on-line itp.


• Brak granic, brak barier językowych, brak zwłok czasowych, brak ograniczeń technologicznych, brak konieczności korzystania z usług tylko jednego bądź kilku wykonawców !!!
• Pełna dowolność i wolność wyboru wszystkiego !!!
• To co każde z centrów produkcyjnych robi u siebie my integrujemy w jeden megasystem, umożliwiający kooperację wszystkich z wszystkimi !!!
• Na życzenie kooperanta możemy podjąć się próby integracji jego systemów księgowo-finansowych, ERP. CRM, RFID itp. albo udostępnić (API)
• W celu promocji systemu i technologii CAD/CAM oferujemy oferty specjalne


Laboratoryjny skaner3d MEDIT IdenticaBlue z pełnym wyposażeniem dodatkowym + dostęp do systemu kooperacji + Exocad - moduły podstawowe + ubezpieczenie + serwis - wszystko za ok. 1200 zł/m-c netto /1500 zł brutto/m-c *

Sam laboratoryjny skaner 3d MEDIT IdenticaBlue na światło niebieskie [10 mikronów] z ubezpieczeniem i 12-to miesięczną gwarancją - 886 zł netto/m-c*

Inne specjalne oferty kontrahentów w przygotowaniu !

*Laboratoryjny skaner3d MEDIT Identica Blue i oprogramowanie EXOCAD przechodzi na własność kooperanta po 42/48 m-cach/Liczba pakietów ograniczona
Opis systemu na stronach Agencji Rozwoju Przemysłu: http://www.web.gov.pl/firmy-i-uslugi/katalog-b2b/22_2185.html

Opis systemów (2)

Ogólne informacje o systemie MEDITOUR 

System koperacji i rezerwacji ofert usługowych w branży turystyki zdrowotnej - narzędzie do wspomagania rozwoju turystyki zdrowotnej. Narzędzie umozliwia automatyzację procesów wyboru i edycji ofert związanych z turystyką zdrowotną. z jednej storny usługodawcy mogą zamieszczac swoje oferty o określać swoje parametry wyświetlania ich ofert na portach turystyki zdrowotnej a z drugiej strony portale turystyki zdrowotnej równiż wpisuja do systemu swoje oczekiwania dotyczące tych ofert. System automatycznie kojarzy jednych z drugimi i udostepnia im wzajemnie oczekiwane informacje - oferty.

Ogólne informacje o systemie dental24 (2.1)

System kooperacji medycznej SaaS klasy B2B integrujący procesy wykonawstwa modeli protetycznych - „dental24” stworzony do optymalizacji kooperacji w branży protetyki stomatologicznej. System powstał na bazie zmieniającego się otoczenia rynkowego branży, uwzględniającego gwałtowny rozwój w technologiach CAD/CAM 3d. Jest odpowiedzią na oczekiwania związane z kooperacją "cyfrową" a nie dotychczas stosowaną, tradycyjną wymianą fizycznych obiektów. Portal jest narzędziem ułatwiającym kooperację przy wykorzystaniu technologii CAD/CAM i przy okazji oferuje inne narzędzia pomagające w prowadzeniu działalności zapytania, zamówienia, raporty, rozliczenia, reklamacje, przesyłki dużych plików cyfrowych, archiwizacja tych plików, SMS-y, automatyczne przesyłki itp.
Portal jest narzędziem wspomagającym kolektywne prace CAD/CAM z dużymi plikami cyfrowymi; począwszy od skanowania pacjenta, poprzez przesyłkę, projektowanie, konsultacje i poprawki projektu cyfrowego, skończywszy na druku, spieku czy frezie na maszynie 3d i wysyłce kurierskiej. System łączy skaner 3d z drukiem 3d automatyzując i archiwizując wszystkie zdarzenia i łącząc wszystkich uczestników tych procesów w jednym systemie dostępnym dla wszystkich.
Nie ma tutaj żadnych limitów czy ograniczeń ani nakazów współpracy z wybranymi firmami. Kooperanci sami wybierają sobie partnerów.
System jest otwarty na sugestie i potrzeby użytkowników i możłiwe są jego adaptacje, modyfikacje czy integracje z systemami zewnętrznymi użytkowników.
Intensywna promocja systemu umożliwia kooperantom korzystanie z preferencji przy eksploatacji najbardziej nowoczesnych narzędzi w tej technologii np. skanerów laboratoryjnych 3d , oprogramowania do projektowania 3d czy z usług druku 3d.
Zadaniem projektu jest optymalizacja procesów kooperacji z jednoczesnym przyspieszeniem zmian technologicznych w branży, uwzględniających powszechne wykorzystanie CAD/CAM czyli oprogramowania do projektowania oraz skanerów i drukarek/frezarek 3d. Niwelujemy wysokie koszty inwestycji i umożliwiamy korzystanie z technologii na preferencyjnych warunkach.
Można wystawiać swoje oferty i pozyskiwać nowych kooperantów, można też współpracować ze swoimi kooperantami tak jak wcześniej, korzystając z wygodnego i wszechstronnego narzędzia. Konstrukcja systemu pozwala na dowolne konfiguracje kooperacji poczynając od współpracy w ramach jednej organizacji (w jednej organizacji mogą być zarejestrowane różne jednostki) a kończąc na współpracy między wieloma różnymi organizacjami z różnych krajów. Można również zakładać swoje sieci podkooperantów. Wszystkie konfiguracje gwarantują bezpieczeństwo danych i poufność działań; każda firma ma swój "osobny" serwer, uniemożliwiający podgląd z zewnątrz czy to ze strony innych użytkowników systemu czy ze strony operatora. Na razie interfejsy są przetłumaczone na języki angielski, niemiecki, rosyjski. szwedzki i litewski ale w razie potrzeby mogą zostać stworzone interfejsy w dowolnych, innych  językach świata.
Portal tworzony jest pod kątem potrzeb użytkowników i główne kryterium przy jego tworzeniu to potrzeby kontrahentów, bezpieczeństwo, prostota i ergonomia działania. Zamiarem twórców jest jego rozwój pod dyktando użytkowników. Każda sugestia będzie natychmiast analizowana i w razie akceptacji jak najszybciej wdrażana.

Schematy kooperacji (2.2)

Podstawowym schematem działań w systemie jest stała współpraca między kooperującymi firmami. Przykładowo gotowy projekt pracy lub skan uzębienia pobrany z wycisku lub z uzębienia skanerem 3d wraz z opisem i dodatkowymi załącznikami jest za pomocą portalu przesyłany do projektowania lub wykonania do wybranego laboratorium lub do innego użytkownika czy oddziału firmy i tam lub już u innego kooperanta, po opracowaniu i zatwierdzeniu projektu, jest drukowany w odpowiedniej technologii, na wybranych materiałach. Gotowa praca jest odsyłana do zlecającego. Wszelkie zdarzenia dotyczące tego procesu są on-line potwierdzane e-mailami lub SMS-ami, rejestrowane i pamiętane w systemie. W jednym miejscu jest zgromadzona cała wiedza dotycząca współpracy CAD/CAM z dowolnie wybranymi kooperantami. Nie ma konieczności przechodzenia do różnych systemów przypisanych do konkretnych technologii czy firm, nie ma konieczności korzystania z kilku systemów. W dowolnym miejscu na świecie i w dowolnym czasie można się zalogować do swoich danych i kooperować. Nie jest do tego potrzebna lokalizacja w firmie, komputery czy dyski firmowe. Chmura obliczeniowa pełni funkcję infrastruktury IT i przy minimalnych kosztach pozwala podwyższyć bezpieczeństwo i funkcjonalność struktury IT w firmie. W razie stosowania zamkniętych technologii CAD/CAM istnieje możliwość umieszczenia w systemie modułu deszyfrującego odpowiednie formaty i konwertującego je do formatów otwartych.
Drugim sposobem kooperacji jest wykonywanie lub korzystanie z jednorazowych usług w portalu.
Trzecia forma to oferowanie w portalu oferty usług towarzyszących wykonywaniu działalności typu usługi kurierskie, prawnicze, ochrony P.POŻ i BiHP, IT i inne w miarę potrzeb i sugestii użytkowników. Wszyscy oferenci są weryfikowani. Operator portalu, w imieniu wszystkich jego użytkowników, stara się negocjować specjalne warunki współpracy.
Interfejsy są w języku polskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim, szwedzkim i litewskim ale w razie potrzeby, mogą być małym nakładem pracy, rozszerzone o inny dowolny język.
Portal przyspiesza i upraszcza bieg procesu produkcyjnego oraz obniża jego koszty poprzez większą wydajność i oferowane hurtowe ceny niektórych usług.
Obok przekazu danych i archiwizacji zdarzeń w systemie, portal oferuje archiwizację i przechowywanie przekazanych plików, okresową weryfikację użytkowników, support, rozliczenia, reklamacje, raporty, powiadomienia e-mail i SMS kończąc na automatycznych wysyłkach kurierskich. W miarę rozwoju będą uruchamiane kolejne usługi, zgodne z oczekiwaniami użytkowników.

Bezpieczeństwo systemu i użytkowników (2.3)

Portal cechuje się optymalizacją działań kooperantów, podniesieniem bezpieczeństwa wymiany danych w sieci (technologie bezpieczeństwa  analogiczne do zabezpieczeń bankowych - SSL Premium EV z gwarancją na  1 000 000 €), obniżeniem kosztów i przejrzystością działań. Z punktu widzenia użytkownika uzyskuje się następujące wartości dodane:
• podwyższona odporność na szkodliwe oprogramowanie, cyberataki i kradzieże danych
• szyfrowanie danych i zabezpieczenia porównywalne z bankowymi (klucz szyfrowania 256 bitów)
• poufność działań i bezpieczeństwo danych (certyfikaty SSL Premium EV ze szczegółową weryfikacją i z gwarancją wystawcy na  1 000 000 €)
• zaawansowana baza techniczna bez ponoszenia kosztów inwestycji i utrzymania/administracji
• umowy, regulaminy i czuwanie nad zgodnością z obowiązującymi przepisami podwyższają bezpieczeństwo działań kooperacji
• możliwość archiwizacji zdarzeń, plików i dokumentów
• najnowsze mechanizmy zabezpieczeń dostępności plików i dostępu do plików (przesyłane pliki nie są dostępne dla nikogo poza kooperantem)
• zabezpieczenia techniczne, prawne i regulamin nie pozwalający na pobieranie czy publikacje danych czy plików
• oferty kierowane są do określonych grup adresatów i nie muszą być widoczne dla wszystkich (przykładowo lekarze nie widzą ofert dla techników) – dotyczy dalszych etapów rozwoju systemu

Funkcje i zakres systemu (2.4)

System jest narzędziem do wspomagania komunikacji i kooperacji partnerów w branży protetyki stomatologicznej.
Umożliwia automatyzację produkcji z wykorzystaniem połączonych zasobów nawet wielu kooperantów.
Podstawowe funkcjonalności to:
• przesyłanie i ewentualna archiwizacja plików
• archiwizacja wszystkich zdarzeń w procesach kooperacji
• zapytania ofertowe
• oferty
• zamówienia
• wysyłki
• raporty
• finanse
• wysyłka plików 
• archiwizacja plików

Oprócz tych podstawowych funkcjonalności portal umożliwia osiąganie korzyści z ekonomii współdzielenia i z działań grupowych portalu reprezentującego jego użytkowników. Korzyści z tzw. efektu skali mogą być nadzwyczaj wysokie.

Cele systemu (2.5)

Podstawowe cele to podniesienie jakości i dokładności produkcji, szybkości działań, globalizacja i optymalizacja procesów, utrzymanie bądź podniesienie renomy firmy i jej promocja. Perspektywicznie celem jest również obniżenie kosztów. Przy okazji realizacji w/w celów obniżamy również negatywne skutki rotacji kadr. W przypadku automatyzacji działań odchodzący specjalista nie zabiera już ze sobą takiego kapitału informacji i powiązań z klientem jak w tradycyjnych technologiach.
System dental24 umożliwia wejście w technologie 3d ograniczając do maksimum koszty inwestycji.

Nie ma pytania "przyszłość czy już teraźniejszość" bo nie trzeba podejmować decyzji o inwestycjach !!!

Korzyści wynikające z ekonomii współdzielenia i działania w grupie stanowią wymierne oszczędności.
Wystarczy bezkosztowo i płynnie wejść w system kooperacji i potem sukcesywnie inwestować zarobione w ten sposób pieniądze.
Funkcje dodatkowe ułatwią jeszcze zarządzanie i prowadzenie działalności.

Rozwój systemu (2.6)

Portal tworzony jest dla wszystkich przedstawicieli branży zatem jego rozwój będzie konsekwencją sygnalizowanych ocen i potrzeb użytkowników.
Bardzo zachęcamy do kontaktu, przesyłania swoich opinii i sugestii !!!

Funkcjonalności (3)

Portal dental24 służy do kooperacji CAD/CAM i oprócz podstawowych funkcji przekazywania plików cyfrowych jakie są w tej chwili realizowane drogą e-mail czy cloud computing daje jeszcze wiele bardziej zaawansowanych funkcji, przydatnych w branży. W systemie możliwe jest wysyłanie plików, zapytań ofertowych, ofert, zamówień opatrzonych opisem, nazwą i załącznikami. Gotowe są również moduły finansów, raportowania oraz cennika CAD/CAM ale czekają na wdrożenie do momentu zebrania opinii użytkowników o oczekiwanych funkcjonalnościach.
Dane są szyfrowane w sposób analogiczny do zabezpieczeń bankowych. Serwery są umieszczone w największych serwerowniach naszego kraju i dodatkowo w miejscu zapasowym poza infrastrukturą hostingu. Przechowywanie danych spełnia wymagania dublowania miejsc przechowywania. Na życzenie możliwe jest przechowywanie przekazywanych plików w nieograniczonym czasie; przechowywanie danych o zdarzeniach jest bezpłatne. Dane dotyczące zdarzeń w systemie są przechowywane niezależnie od życzeń użytkowników przez 5 lat.
Rejestracja w systemie jest dobrowolna, nie wiąże się z koniecznością ponoszenia żadnych opłat, nie wymaga podawania żadnych danych oprócz nazwy firmy czy użytkownika, adresu i NIP-u, adresu e-mail oraz przedmiotu działalności. Pierwsza weryfikacja uczestnika kooperacji jest obligatoryjna i bezpłatna. Dostęp do danych firmy mają tylko zarejestrowani użytkownicy wskazani przez administratora rejestrowanej firmy. Funkcję administratora może pełnić szef firmy lub wytypowany przez niego użytkownik. Dla wszystkich użytkowników portalu widoczne widoczne mogą być tylko nazwy firm zarejestrowanych bez pozostałych danych. Istnieje również możliwość korzystania z systemu bez podawania żadnych danych ale wtedy odpowiedzialność za takich użytkowników spoczywa na firmie w ramach której kooperują.  Przypadki takie mogą mieć miejsce gdy firma tworzy swoją wewnętrzną sieć kooperacji i kooperuje we własnej sieci zatem kooperanci nie występują w systemie samodzielnie. Oferty z cenami oferowanych lub oczekiwanych usług mogą być publikowane bez podawania nazwy firmy. Wtedy oferta tak jest publikowana z adnotacją (nie podano nazwy firmy) i dopiero po nawiązaniu kontaktu ale przed złożeniem ewentualnego zamówienia firmy poznają swoje dane.

Funkcjonalności standardowe (3.1)

1. Rejestracja użytkowników i oddziałów - bez limitów
2. Przesyłanie danych cyfrowych (pliki o dużych rozmiarach np. STL) – bez limitów
3. Raportowanie o zdarzeniach – e-mail – bez limitów
4. Wysyłanie zapytań, ofert, zamówień z jednoczesną archiwizacją zdarzeń - bez limitów
5. Archiwizacja wszystkich zdarzeń bez opłat – do 5 lat (w razie życzeń użytkowników może zostać wydłużona); archiwizacja przenoszonych plików do 3 m-cy bezpłatnie
6. Raportowanie
7. Możliwe fakturowanie lub wystawianie innych dokumentów rozliczeniowych/finansowych
8. Rozliczenia kooperacji wg potrzeb kontrahentów
9.  Automatyzacja wysyłek w atrakcyjnych cenach
10. Możliwość tworzenia własnych sieci kooperacji
11. Możliwość anonimowej kooperacji

Funkcjonalności dodatkowe – odpłatne (3.2)

Możliwe funkcjonalności odpłatne w systemie:
- powiadomienia SMS (11 gr/szt.)
- okresowa weryfikacja (50 zł/kwartał) [w systemie podawane są statusy użytkowników]
- przechowywanie plików cyfrowych ponad bezpłatny termin (stawki wynikające z ilości/przyrostu danych,   systemu archiwizacji i czasu przechowywania - do uzgodnienia)
- przesyłki kurierskie (zgodnie z obniżonymi cennikami firm kurierskich)

Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

 

Oferty specjalne (4)

Laboratoryjne skanery 3d MeditBlue z oprogramowaniem EXOCAD (4.1)

Laboratoryjny skaner3d MEDIT IdenticaBlue z pełnym wyposażeniem dodatkowym + dostęp do systemu kooperacji + Exocad-moduły podstawowe + ubezpieczenie + serwis - wszystko za ok. 1200 zł/m-c netto /1500 zł brutto/m-c *

Sam, fabrycznie nowy, laboratoryjny skaner 3d na światło niebieskie Medit IdenticaBlue z oprogramowaniem do skanowania z ubezpieczeniem np. na 4 lata - 886 zł/m-c* - istnieje możliwość dowolnych innych okresów i sposobów rozliczeń

*Skaner3d i oprogramowanie przechodzi na własność kooperanta po np. 40/48 m-cach/Liczba pakietów ograniczona

menago.resized

Opcjonalnie wdrożenie [transport, instalacja, uruchomienie i przeszkolenie] - 999 zł netto

Podpisując umowę można skorzystać także z preferencyjnych warunków zakupu urządzeń IT
Nowy, silny PC  za 3999 zł netto/4919 zł brutto
Konfiguracja komputera – Procesor INTEL i7; silna, profesjonalna karta graficzna nVidia conajmniej 2GB; pamięć RAM 16GB DDR3; dysk SATA 1000GB; dysk SSD mniejszej pojemności, USB 3.0, system operacyjny Win8.1/Win7 Professional

Do wszystkiego w standardzie gwarancja 12 m-cy

Istnieje możliwość wydłużenia gwarancji do 24 m-cy za 9% ceny.

W cenie opłat kooperacyjnych jest bezpłatne używanie systemu kooperacji dental24 (internetowy portal kooperacji), pełne ubezpieczenie skanera 3d przez cały okres kooperacji oraz serwis gwarancyjny skanera i systemu EXOCAD.

Wszystkie elementy oferty mogą być modyfikowane w zależności od zmian otoczenia rynkowego i potrzeb użytkownika.

Informacje pod telefonem: 58 3800403

Laboratoryjny Skaner3d MEDIT Identica  Blue

bane skaner identica blue

Laboratoryjny skaner3d MEDIT Identica Blue wykorzystuje technologię światła niebieskiego LED, które zapewnia doskonałą jakość skanów oraz idealną zdolność pomiarową nawet w trudno dostępnych miejscach modelu czy wycisku. Nowo opracowany algorytm skanowania I.M.V. [Intelligent Multi View] scanning powala uzyskać obraz obszarów trudno dostępnych dla wiązki lasera. Ogromną zaletą skanera MEDIT Identica Blue jest otwarta platforma, która sprawdza się dla wszystkich zastosowań dentystycznych.

tabela exocad 02-2016

Warunki serwisu gwarancyjnego:

Zakres gwarancji:

W zakres gwarancji wchodzą awarie skanera niespowodowane działaniem użytkownika. Wszystkie zdarzenia losowe są objęte ubezpieczeniem firmy Allianz lub innej firmy ubezpieczeniowej.

W zakresie gwarancji na oprogramowanie EXOCAD w ramach wdrożenia, wchodzi pakiet bezpłatnego zdalnego supportu w wymiarze 8-miu godzin.

Centrum szkoleniowe w Warszawie przeprowadza również odpłatne, całodniowe szkolenia w celu doskonalenia umiejętności projektowania w systemie EXOCAD na różnych poziomach i dotyczące różnych modułów.

Czas reakcji serwisu – 1 godzina robocza – za pomocą łączności telefonicznej lub zdalnej za pomocą internetu.

W razie braku możliwości usunięcia awarii za pomocą zdalnej łączności w miejsce awarii wysyłany jest skaner tzw. serwisowy uruchamiając jednocześnie wysyłkę popsutego skanera do autoryzowanego serwisu lub specjalista tego serwisu pojawia się u klienta z odpowiednimi narzędziami i oprogramowaniem serwisowym i w razie braku możliwości usunięcia awarii wstawia swój skaner serwisowy na czas naprawy wykonywanej w siedzibie autoryzowanego serwisu albo producenta. Ewentualna dalsza naprawa wykonywana jest bez zbędnej zwłoki w możliwie najszybszy sposób.

Zgłoszenia awarii odbywają się telefonicznie z potwierdzeniem e-mailem.

Godziny pracy serwisu – 9.00 -17.00 poniedziałek - piątek oprócz dni ustawowo wolnych od pracy

Zasady przeprowadzenia wdrożenia:

W zakres wdrożenia wchodzi transport, uruchomienie skanera, szkolenie. 

Po wdrożeniu oprogramowania prowadzony jest zdalny support systemu w godzinach pracy serwisu oraz mogą być przeprowadzane cykliczne szkolenia w W-wie.

Informacje pod telefonem: 58 3800403

 

Skanowanie 3d modeli gipsowych/skanowanie 3d wycisków (4.2)

Skanowanie 3d modeli gipsowych /

skanowanie 3d wycisków

 

model 3d - mostek

 

Cyfryzacja 3D  modeli diagnostycznych/Modele 3D CAD szczęki

Dla użytkowników dental24, przysługuje 5% upustu od cen standardowych.

- Profesjonalizm

- Wygoda

- Bezpieczeństwo

- Prestiż

 • Dokładność skanowania modeli gipsowych i wycisków do 10 mikronów
 • Skany dowolnych obiektów z uwzględnieniem laboratoryjnych wymiarów – żuchwa, szczęka, zgryz
 • Zdjęcia cyfrowe modeli gipsowych i wycisków
 • Utylizacja modeli gipsowych
 • Możliwość cyfryzacji modeli diagnostycznych i wpisów do dowolnej bazy dokumentacji medycznej
 • Możliwość integracji z eksploatowanym systemem administracji w placówce medycznej
 • Możliwość umieszczenia plików cyfrowych (skany 3d modeli gipsowych i wycisków) na dowolnych nośnikach danych czy przesłania za pomocą internetu
 • Surowe dane obrazu ze skanera 3d mogą być obrazowane w postaci CAD za pomocą dowolnego oprogramowania
 • Cyfrowe modele 3D (skany 3d modeli gipsowych i wycisków) mogą być dołączone do dokumentacji medycznej
 • Bezpłatne oprogramowanie do obrazowania skanów 3D (AUTODESK)
 • Oferowane formaty obrazów 3d modeli gipsowych są powszechnie wykorzystywane w grafice 3D i zgodne z wymaganiami dokumentacji medycznej DICOM [Digital Imaging and Communications in Medicine] (grupa robocza WG-17 3D)

Informacje pod telefonem: 58 3800403

Dental24 - Magazyn modeli diagnostycznych w „chmurze”

Baza danych spełniająca wymagania do przechowywania dokumentacji medycznej

 • bezpieczny dostęp uprawnionych użytkowników
 • dowolna ilość użytkowników, oddziałów
 • rozbudowana polityka uprawnień i dostępu
 • szyfrowanie bazy analogiczne do zabezpieczeń bankowych
 • najwyższy certyfikat bezpieczeństwa SSL
 • kopie zapasowe i archiwizacja
 • możliwość podglądu przechowywanych plików 2d i 3d
 • współpraca z programami do otwierania poszczególnych formatów
 • optymalne rozwiązanie w postaci bezpłatnego oprogramowania 3d w trybie „tylko do odczytu” zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 marca 2013r. w sprawie wymagań dla Systemu Informacji Medycznej SIM (Dz. U. z 2013r. poz. 463).
 • istnieje możliwość wypożyczania gabinetom laboratoryjnych skanerów 3D (precyzja do 10 mikronów) do samodzielnego przeprowadzania cyfryzacji modeli.

Informacje pod telefonem: 58 3800403

 

Wypożyczanie laboratoryjnych skanerów 3d (4.3)

Wypożyczanie laboratoryjnych skanerów 3d

Istnieje możliwość wypożyczania gabinetom laboratoryjnych skanerów 3D (precyzja do 10 mikronów) do samodzielnego przeprowadzania cyfryzacji modeli.

Informacje pod telefonem: 58 3800403

 

Inne (4.4)

W miarę wdrażania kolejnych funkcjonalności i zwiększania się liczby użytkowników będą pojawiały się atrakcyjne oferty specjalne propagujące technologię CAD/CAM

 

Pierwsze kroki w systemie (5)

Rejestracja (5.1)

Rejestrację użytkowników w systemie MEDITOUR robimy na stronie htpps://ptz.codingskies.com. Przy rejestracji mamy wybór rejestracji jako Usługodawca, Katalog (portal) czy Użytkownik stowarzyszony (Usługodawca usług stowarzyszonych). Rejestrację do systemu dental24 można zrobić w ramach jednej organizacji włącznie ze współpracującymi lekarzami czy protetykami zarejestrowanymi jako użytkownicy jednej firmy albo każda firma może się rejestrować samodzielnie i wtedy kooperacja odbywa się między firmami zewnętrznymi. Istnieje również możliwość zakładania własnych sieci podkooperacji. Dane są dostępne tylko dla użytkowników i panele firmowe nie są dostępne dla użytkowników spoza firmy ani dla operatora. Rejestracja nie wymaga podawania danych osobowych. Portal spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa danych. Połączenia są szyfrowane podobnie jak sesje bankowe.
Przed przystąpieniem do rejestracji należy zastanowić się nad optymalnym rozwiązaniem dla firmy. W systemie, obok współpracy i wymiany plików i informacji między firmami możliwa jest także współpraca między oddziałami tej samej firmy czy jeżeli chodzi o samo udostępnianie plików między jej użytkownikami. Liczba wpisanych oddziałów czy użytkowników jest nieograniczona. Można zatem współpracować nawet z innymi firmami w ramach jednej firmy. Przykładowo duża klinika może zaprosić lekarzy do współpracy w ramach swojego panelu jako użytkowników tej samej firmy. Wtedy tacy kooperanci nie będą dostępni w wyszukiwarce firm bo będą zarejestrowani jako użytkownicy tej dużej kliniki która może poszczególne gabinety potraktować jako swoje odziały.
W trybie normalnym użytkownik wpisuje do portalu podstawowe dane firmy i dopiero po weryfikacji otrzymuje e-mailem pakiet aktywacyjny, umożliwiający korzystanie ze wszystkich funkcjonalności. Rejestracja może być wykonana również natychmiast ale wtedy po warunkowym przyjęciu do systemu w określonym czasie musi zostać przeprowadzona weryfikacja kooperanta i w razie chęci korzystania z usług, wymagających podpisywania dokumentów, są wysyłane odpowiednie dokumenty. .
Podczas rejestracji i później w trakcie eksploatacji będzie można zawsze wybrać funkcje systemu wymagające podpisania umów np. przesyłki kurierskie, powiadomienia SMS; wspomaganie użytkowników, okresowa weryfikacja; przechowywanie dużych plików. Stawki wynikać będą z aktualnego otoczenia rynkowego czyli cenników partnerów operatora, poziomu wynagrodzeń, ilości/przyrostu danych, systemu archiwizacji i czasu przechowywania itp.

Instrukcja obsługi (5.2)

Operator zastrzega sobie możliwość odstępstw od  poniższej instrukcji ze względu na ciągły rozwój systemu

Rejestracja (5.2.1)

Wpisując adres portalu WWW.dental24.co wchodzimy na stronę startową gdzie możemy zarejestrować firmę i później po rejestracji logować się do systemu. Oprócz w/w możemy zapoznać się również z regulaminem, z opisem systemu, z ofertami współpracy, skontaktować się z operatorem systemu lub przypomnieć sobie hasło użytkownika.
Wybierając polecenie „Zarejestruj firmę” wchodzimy na formularz rejestracji gdzie możemy wpisać Regon, KRS, numer lokalu i obowiązkowo podać nazwę firmy, NIP, ulicę, kod pocztowy, miasto, województwo. Na koniec musimy poświadczyć akceptację regulaminu portalu.
W przypadku adresu wykonywania działalności innego niż rejestrowy możemy w miejsce adresu firmy wpisać adres z rejestru a w miejsce adresu domyślnego adres wykonywania działalności. Ma to znaczenie w różnych modułach systemu np. w module finansowym przy wystawianiu dokumentów finansowych itp.
Po wciśnięciu polecenia „zarejestruj” otrzymujemy informację zwrotną o brakach w formularzu (podświetlanie nie wypełnionych pól obowiązkowych) lub przechodzimy do formularza rejestracji nowego użytkownika.
W formularzu tym musimy wypełnić obowiązkowo następujące pola:
• Nazwa użytkownika
• Hasło
• Powtórzenie hasła
• e-mail
Obowiązkowo wybieramy jeszcze rodzaj Użytkownika; Lekarz/Technik dentystyczny/Inny
Możemy również wypełnić pozostałe pola ale to nie jest konieczne.
• Imię
• Nazwisko
• Nazwa widoczna w systemie
• Numer telefonu
• Nazwa użytkownika Skype
W polu „Nazwa widoczna w systemie” pojawi się domyślnie wpisane imię lub nazwisko lub imię i nazwisko w przypadku wpisania obydwu. Ta domyślna nazwa widoczna w systemie jest jednak możliwa do dowolnych zmian, pod warunkiem akceptacji operatora (chodzi o wykluczenie podszywania się pod innych użytkowników). Wszystkie pola mają określoną liczbę znaków i określone formaty, po naruszeniu których system sygnalizuje braki czy pomyłki. W razie wystąpienia braków/pomyłek, musimy je uzupełnić/poprawić i po ponownym wpisaniu hasła i jego powtórzeniu możemy spróbować ponownej rejestracji.

Sukces rejestracji objawi się przekierowaniem na stronę wejścia do systemu z następującym komunikatem:
Dziękujemy za rejestrację!
Na podany adres e-mail (wpisany adres) wysłano wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w link twoje konto zostanie potwierdzone.
Zostanie jednocześnie wysłany e-mail na podany w rejestracji adres z następującą treścią:
Witaj [nazwa użytkownika]!

Dziękujemy za rejestrację w systemie Dental24!
Żeby aktywować konto [nazwa użytkownika] należy kliknąć w ten link: http://dental24.co/...............................................
Pozdrawiamy,
Zespół Dental24

Istnieje możliwość że użytkownik zostanie natychmiast wstępnie zweryfikowany ale wtedy operator zastrzega sobie możliwość dokładnej weryfikacji w ciągu 14 dni. W trakcie weryfikacji szczegółowej  operator może kontaktować się z zarejestrowanym kooperantem a w razie braku sukcesu może zablokować lub usunąć jego konto. Odpowiedzialność za podanie nieprawidłowych danych, nie pozwalających na weryfikację ciąży na rejestrującym się kooperancie. Po weryfikacji i akceptacji wpisu przez operatora zostanie wysłany kolejny e-mail o następującej treści i zmieni się status użytkownika na „zweryfikowany”. 
"Witaj!
Twoja firma została zaakceptowana przez operatora systemu Dental24! Możesz się teraz zalogować na swoje konto jako zweryfikowany użytkownik.

Pozdrawiamy,
Zespół Dental24"
Próba logowania do systemu bez akceptacji operatora będzie nieskuteczna i pojawi się komunikat „Firma, do której chcesz się zalogować nie została zweryfikowana” lub komunikat o blokadzie czy usunięciu konta.

Panel główny (5.2.2)

Po wpisaniu na stronie startowej loginu i hasła dostajemy się na panel główny gdzie mamy do wyboru następujące moduły:

• Użytkownicy
• Pliki
• Kooperacja
• Reklamacje
• Giełda
• Firma
• Finanse
• Raporty
• Kontakt
• Pomoc

Oprócz podglądu wszystkich modułów mamy informację o nazwie zalogowanego użytkownika , miejsce wylogowania i podgląd zdarzeń.
Po wybraniu u góry po prawej stronie nazwy użytkownika wyświetlają nam się jego parametry:
• Nazwa użytkownika:
• Firma:
• Oddział:
• Imię:
• Nazwisko:
• Adres email:
• Nazwa widoczna w systemie:
Po wybraniu u góry po lewej stronie zdarzeń „Zdarzenia” wyświetlają nam się wszystkie nasze zdarzenia.
Po wybraniu z menu po lewej stronie kontaktu „Kontakt” możemy zadać pytanie do operatora „Zadaj pytanie” na przygotowanym formularzu.
Po wybraniu z menu po lewej stronie pomocy „Pomoc” mamy do wyboru wyświetlenie opisu i instrukcji systemu pt. „Pierwsze kroki” , pokazanie pytań i odpowiedzi dotyczących systemu „Pytania i odpowiedzi” lub regulaminu „Regulamin”

Użytkownicy (5.2.3)

- Pokaż użytkowników
Lista użytkowników z nazwą oddziału firmy, i danymi użytkowników; ich nazwami widocznymi w systemie, ich rodzajem i wyborem możliwych do wykonania operacji w tym module czyli możliwością blokady użytkownika, edycji szczegółów i jego uprawnień

Szczegóły:

• Nazwa użytkownika:
• Firma:
• Oddział:
• Imię:
• Nazwisko:
• Adres email:
• Nazwa widoczna w systemie:

Uprawnienia użytkownika:

Ten użytkownik jest administratorem firmy
Może wysyłać zamówienia
Może odbierać sms'y
Może wysyłać zapytania ofertowe
Może wysyłać pliki innym firmom
Może odpowiadać na oferty
Może odpowiadać na zapytania ofertowe
Może dzielić się plikami w obrębie firmy
Może edytować swoje dane użytkownika
Może tworzyć nowe oddziały
Może usuwać istniejące oddziały
Może edytować dane firmy
Może edytować dane oddziałów
Może dodawać nowych użytkowników
Może dodawać nowe adresy kontaktowe firmy
Może usuwać istniejące adresy kontaktowe firmy
Może edytować istniejące adresy kontaktowe firmy

- Zarejestruj użytkownika
Miejsce rejestracji nowego użytkownika:
Dodaj nowego użytkownika
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Nazwa użytkownika: *
Hasło: *
Powtórz hasło: *
Imię
Nazwisko
Nazwa widoczna w systemie
Numer telefonu
E-mail: *
Nazwa użytkownika Skype
Rodzaj użytkownika *

Pliki (5.2.4)

- Wyślij plik
Miejsce wysyłania plików:
Wyślij plik
Nazwa *
Opis
Plik z przeglądaniem plików do wyboru
Wybierz firmę *
Wybierz oddział *
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

- Wyświetl otrzymane pliki
Lista otrzymanych plików

- Wyświetl wysłane pliki
Lista wysłanych plików

Kooperacja (5.2.5)

- Zamówienia
Wychodzące
• Zamówienia zaakceptowane
• Zamówienia oczekujące
• Zamówienia odrzucone
Przychodzące
• Zamówienia zaakceptowane
• Zamówienia oczekujące
• Zamówienia odrzucone

- Zapytania
Wychodzące zapytania ofertowe
Wychodzące
Lp. Nazwa Data złożenia Zleceniodawca Operacje

Przychodzące zapytania ofertowe
Odebrane
Lp. Nazwa Data złożenia Zleceniodawca Operacje

- Utwórz
Utwórz
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Nazwa *
Cena zł
Ilość
Treść *
Plik do wyboru
Wybierz firmę *
Wybierz oddział *

Wyślij zamówienie / Wyślij zapytanie ofertowe

- Udostępnij plik
Udostępnij plik
Nazwa *
Opis
Plik do wyboru
Udostępnij całej firmie *
Udostępnij całemu oddziałowi *
Udostępnij użytkownikowi *
Wybierz oddział * (pole wyboru)
Wybierz użytkownika * (pole wyboru)

- Pokaż udostępnione pliki
Lista udostępnionych plików

Reklamacje (5.2.6)

- Wyświetl reklamację

Reklamacje
: wszystkie/złożone przeze mnie/do moich zamówień
 
Lp.
Wystawiona przez Zamówienie Powód Data Status Rodzaj reklamacji Operacje

- Złóż reklamację

Złóż reklamację do zamówienia
Lp. Nazwa Data złożenia Stan Zleceniodawca Operacje
1 Zamówienie 1/1/1 08-10-2015 W realizacji Firma testowa
Oddział: Siedziba Główna
 Szczegóły/Złóż reklamację
   
 
2 Zamówienie 1/1/2 01-12-2015  Zakończone Firma testowa
Oddział: Oddział testowy
 Szczegóły / Złóż reklamację
   
 
3 Zamówienie 1/2/1 01-12-2015 W realizacji Firma testowa
Oddział: Laboratorium
Szczegóły / Złóż reklamację
   
 

Giełda (5.2.7)

Oprócz poniższych zakładek jest jeszcze tutaj możliwość obejrzenia swojego profilu, powrotu do panelu głównego i wylogowania z systemu.

- Przeglądaj oferty
Aby przeglądać oferty wybieramy typ i kategorię

Kupno / sprzedaż
- usługi CAD/CAM
- usługi towarzyszące
- usługi inne
Po prawej stronie system podpowiada ilość aktywnych ofert w poszczególnych kategoriach
- Dodaj ofertę
Dodawanie oferty

Kategoria
• usługi CAD/CAM
o skanowanie
o projektowanie
o drukowanie/spiekanie/frezowanie
o korony i mosty
o łączniki indywidualne
 jednoczęściowe (z poziomu implantu)
 dwuczęściowe (z poziomu bazy)
o belka
 łącznik
 punkt na implancie
o śruba
o druk modelu
o inne
• usługi towarzyszące
o dopasowanie pracy do modelu
o wysyłka
• usługi inne
o usługi kurierskie
o usługi prawne
o IT
o BHP, PPOŻ
o Inne

Parametry
Podstawowe informacje
Opis
Typ oferty – do wyboru kupno/sprzedaż
Liczba produktów - do wyboru ograniczona [liczba sztuk do wpisania] / nieograniczona
Czas trwania oferty do wyboru 3/7/10/14/30/bez ograniczeń
Możliwość anonimowej publikacji oferty

Cena
Możemy wybrać typ ceny; „wspólna dla wszystkich profesji/dopasowana do profesji”
Jeżeli wybieramy wspólna ceną to jest ona taka sama dla wszystkich użytkowników.
Jeżeli wybieramy dopasowanie do profesji to możemy wpisać inne ceny dla poszczególnych profesji użytkowników tzn. inne dla lekarzy i inne dla techników.

- Moje oferty
Można wyświetlić wystawione przez siebie oferty kupna i sprzedaży z podziałem na trwające i zakończone

- Kontakt
Adres e-mail do operatora systemu : dental24@dental24.co

Firma (5.2.8)

- Wyświetl firmę
Zarządzaj firmą
Oddziały firmy
• Siedziba Główna - Edytuj/Usuń
Dodaj oddział:

Adres domyślny
Ulica
Kod pocztowy, Miasto
Państwo
Numer telefonu
Fax

Informacje dodatkowe

Dodaj informację:
Nazwa pola
Wartość pola
Dodaj pole
Adresy kontaktowe
Dodaj:
Dodaj nowy adres
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Nazwa *
Ulica *
Numer lokalu *
Kod pocztowy *
Województwo *
Miasto *
Numer telefonu
Fax
Ustaw jako domyślny

- Ustawienia firmy
Po wybraniu pola „Ustawienia firmy” pokaże się następujący komunikat:
Ustawienia powiadomień SMS
Brak podpisanej umowy obejmującej wysyłanie powiadomień SMS powoduje, że zaznaczenie dowolnych z poniższych opcji dotyczących płatnych SMSów wiąże się z akceptacją konieczności zapłaty za każdą wysłaną wiadomość.
Koszt jednego SMS - 13 gr netto + 23% VAT.
Faktura na wyżej wymienioną usługę zostanie wystawiona przy okazji innych opłat, po skorzystaniu z usług na kwotę co najmniej 10 zł netto lub przy rozwiązaniu umowy o kooperacji.

Zgoda na wysyłanie powiadomień SMS do innych kooperantów na koszt firmy
Zgoda na odbieranie powiadomień SMS od innych kooperantów na koszt firmy

Finanse (5.2.9)

- Koszty
Koszty
Zobowiązania wobec Dental24

Lp. Nazwa usługi Ilość Cena jednostkowa netto Podatek Wartość netto Wartość brutto

Razem do zapłaty: 0.00 zł

Opłaty za zamówienia
Nazwa usługi / Dla firmy / Dla oddziału / Ilość / Cena jedn. netto / Podatek / Wartość brutto / Data odbioru zam. / Status zam. / Status reklamacji / Dokument finansowy

...
- Przychody
Przychody
Nazwa przychodu Od firmy Od oddziału Ilość Cena jednostkowa netto Podatek Wartość brutto Data odbioru zamówienia Status zamówienia Status reklamacji Dokument finansowy

Razem:
Suma netto: 0.00 zł
Suma brutto: 0.00 zł

Oznacz jako opłacone
Wystaw dokument finansowy

...

- Pokaż dokumenty finansowe
Dokumenty finansowe
Filtruj
Dokument Firma Data złożenia zamówienia Status reklamacji Termin zapłaty Data płatności Przeterminowane Pobierz

- Zapisane dokumenty finansowe
Dokumenty finansowe
Dokument Firma Data złożenia zamówienia Status reklamacji Termin zapłaty Data płatności Przeterminowane Pobierz

- Dokumenty cykliczne

Dokumenty cykliczne
Nazwa szablonu Adresat Data kolejnego wystawienia Częstotliwość

Gotowe do wysyłki
Nazwa szablonu Dokument Adresat Data wystawienia dokumentu Pobierz

Zaznacz wszystkie / Odznacz wszystkie
Wyślij zaznaczone

- Wystaw dokument finansowy

Nazwa usługi:
Jednostka:
Ilość:
Cena jednostkowa netto:
Podatek:
Wartość netto
Wartość brutto
Dodaj
Nazwa Jednostka Ilość Cena jednostkowa netto Podatek Wartość netto Wartość brutto Operacje

- Pokaż szablony dokumentów finansowych

Szablony dokumentów finansowych
Nazwa szablonu Zleceniodawca

Raporty (5.2.10)

- Historia aktywności

Wybierz oddział Wybierz użytkownika
Lp. Użytkownik Firma Data Rodzaj akcji Dotyczy Informacje dodatkowe

 

 

 

dental24 w pytaniach i odpowiedziach (6)

Działający system

            - Użytkownicy

1.Kto może zostać użytkownikiem portalu ?

Ad.1 Użytkownikiem portalu może zostać każdy pod warunkiem że będzie zarejestrowany przez firmę zarejestrowaną w portalu.  W portalu automatycznie mogą rejestrować się zweryfikowane firmy z branży protetyki stomatologicznej np. lekarz, technik dentystyczny lub firmy z otoczenia branżowego. Każdy użytkownik ma dostęp tylko do danych wynikających z jego uprawnień, struktury organizacyjnej w jakiej jest zarejestrowany oraz z jego statusu zawodowego (rodzaj użytkownika - lekarz/technik dentystyczny/inny)

            - Pliki

 1. Jakiego rodzaju pliki mogą być eksploatowane w systemie

Ad.1 System przenosi wszystkie pliki w popularnych formatach czyli STL, PDF, doc, xml itp. Przenoszone  pliki nie mają możliwości infekcji systemu i zachowany jest tutaj najwyższy stopień bezpieczeństwa.

 1. Czy można przenosić pliki z różnych systemów np. 3shape ?

Ad.2 Można przenosić pliki z różnych systemów ale niektóre wymagają dedykowanego systemu przenoszenia plików albo deszyfrowania i dopiero wtedy nadają się do przenoszenia w systemach    otwartych.

            - Kooperacja

 1. Jak długo wysłane zamówienia są przechowywane w systemie i po jakim czasie można do nich wrócić ?

Ad.1 System przechowuje zdarzenia przez 5 lat więc można do nich wrócić po nawet długim czasie. Operator może w ramach udoskonalenia systemu zwiększyć ten limit czasowy pod warunkiem otrzymania od użytkowników systemu takich sygnałów.  Jedynie pliki cyfrowe wysyłane przy okazji zamówień będą przechowywane zgodnie z wymaganiami  kontrahenta.  Usługa przechowywania plików cyfrowych jest odpłatna ponieważ wagi plików są duże i  operator również płaci za takie usługi. Bezpłatne jest natomiast przesyłanie takich plików.

 

- Giełda

1. Do czego służy giełda i czy jest widoczna dla wszystkich ?

Ad.1 Giełda docelowo ma służyć do publikacji cen przez kontrahentów dla określonych grup innych kontrahentów. W fazie wdrożenia są zbierane opinie i sugestie tak aby w przyszłości ten moduł był zgodny z oczekiwaniami większości użytkowników. Będą możliwe publikacje różnych poziomów cen dla różnych grup użytkowników np. wg lokalizacji, rodzaju działalności itp. Na razie ceny są różne dla trzech rodzajów użytkowników (lekarz/technik dentystyczny/inny)

- Firma

 

1. Jakie są wymagania odnośnie podmiotów rejestrowanych w systemie ?

Ad.1 Jeżeli chodzi o kooperację to weryfikacja odrzuci wszystkie podmioty oprócz lekarzy i techników dentystycznych. Oczywiście duże laboratoria i kliniki mogą być uczestnikami systemu ale ich rodzaj działalności musi być zgodny z wymaganiami systemu. Firmy z otoczenia biznesowego branży będą rejestrowane w systemie w przyszłości i tylko przez Operatora. Nazwy firm zarejestrowanych w systemie i ich dane są weryfikowane obligatoryjnie przy rejestracji. Opcjonalnie mogą być weryfikowane cyklicznie.

- Finanse

1. Czy jest możliwe wystawianie w tym module innych dokumentów niż faktury ?

Ad.1 Jest taka możliwość i użytkownik może sam definiować nazwy takich dokumentów, treści , numerację i wiele innych. Moduł ten może być też przedmiotem integracji z systemami finansowymi kontrahentów i wtedy z systemu można przesyłać dane do systemu księgowego kooperanta zgodnie z życzeniami i wytycznymi kooperanta.

- Raporty

1.Jakie zdarzenia będą wyszczególnione w historii aktywności w module raportów ?

Ad.1 W historii aktywności pokazują się wszystkie zdarzenia zaistniałe w systemie, w profilu firmy. Możemy zobaczyć dane dotyczące całej firmy, oddziału bądź wybranego użytkownika. Każdy użytkownik ma ustawione przez administratora kooperanta odpowiednie uprawnienia, które decydują o zakresie wglądu do danych organizacji.

- Reklamacje

1.Czy reklamacje trafiają do operatora systemu czy do kontrahenta ?

Ad.1 Jeżeli reklamujemy prace w kooperacji to trafiają one do kontrahenta. Jeżeli reklamujemy system do wysyłamy je do operatora. W razie potrzeby operator może pomóc w rozpatrzeniu reklamacji u kooperanta.

             - Inne

 

 Rozwój systemu

            - Użytkownicy

1.Kto może zostać użytkownikiem portalu w przyszłości ?

Ad.1 Użytkownikiem portalu w przyszłości może zostać każda firma z branży stomatologii i protetyki stomatologicznej np. lekarz, technik dentystyczny oraz z otoczenia branżowego czyli usługodawcy jak kurierzy, specjaliści IT, prawnicy itp. Usługodawcy nie będą użytkownikami systemu tylko będą mogli oferować w nim usługi i produkty. Nie będą mieli dostępu do podstawowych funkcjonalności systemu i ich rejestracja / publikacja w systemie będzie możliwa jedynie z pomocą operatora..

            - Pliki

 1. Czy w systemie będzie możliwa kooperacja z wykorzystaniem plików cyfrowych pochodzących z systemów zamkniętych ?

Ad.1 Technicznie system jest do tego przygotowany i mogą być przenoszone pliki w różnych formatach.

Jeżeli chodzi o konwersje plików do formatów otwartych to jest to możliwe technicznie i problem leży wyłącznie w zapotrzebowaniu i kwestiach formalnych czyli nastawieniu producentów i ewentualnych licencjach do modułów do deszyfrowania plików.

            - Kooperacja

 1. Czy możliwe będą zamówienia w systemie kierowane do usługodawców tzw. „około branżowych”

Ad.1 Na razie nie ma takiej możliwości i takiego projektu. Usługodawcy tzw. „około branżowi” wystawiają swoje oferty i w razie zainteresowania współpracują poza systemem. Oczywiście jeżeli potraktujemy że wysyłanie SMS-ów, przesyłek czy archiwizacja dużych plików w ramach systemu kooperacji to usługi od usługodawców "około branżowych" to wtedy są możliwe takie zamówienia bo możemy korzystać z ich usług w systemie za odpłatnością ; możemy wysyłać SMS-y przesyłki itp.

       
- Giełda

1. Jaki będzie kształt docelowy giełdy ?

Ad.1 Kształt docelowy modułu giełdy będzie wynikiem sugestii i ocen użytkowników. Na razie są testowane kolejne koncepcje i badane pod kątem technicznym i pod kątem potrzeb użytkowników. Operator zakłada że po pewnym czasie zostanie ostatecznie dopracowany projekt giełdy usług , który będzie dalej rozwijany.
 

- Firma

 1. Czy w systemie będą mogły rejestrować się firmy inne niż lekarze czy technicy dentystyczni

Ad.1 Idea biznesowa systemu opiera się na kooperacji między tymi podmiotami. Inne podmioty mogą uczestniczyć w systemie w przyszłości w innych rolach. Jeżeli zatem chodzi o kooperację to w chwili obecnej nie ma pomysłu co do innych uczestników a jeżeli chodzi o inne funkcjonalności to na razie jest faza projektowa i testowa cennika/giełdy uwzględniającego usługi tzw. „około branżowe”.

 - Finanse

1. Czy jest planowana integracja tego modułu z programami finansowymi ?

Ad.1 Technicznie taka integracja jest możliwa ale nie ma konkretnych planów dotyczących konkretnych systemów. W razie zainteresowania kontrahenta integracją będzie możliwe wykonanie odpłatnej usługi chyba że do tego czasu dany system będzie już zintegrowany

- Raporty

1. Czy będzie możliwe definiowanie raportów i ich automatyczna wysyłka ?

Ad.1 W systemie już w tej chwili są automatycznie przesyłane raporty dotyczące pojedyńczych zdarzeń. W przyszłości będą udostępnione raporty zbiorcze z wybranych okresów czasowych.

- Reklamacje

1.Czy reklamacje będą mogły być składane do operatora systemu jako nadzorującego i ubezpieczającego transakcję ?

Ad.1 Jest to jedna z dróg rozwoju systemu na razie w sferze planów, bez rozpoczętych prac projektowych.

           - Inne

 1. Jakie są projektowane inne funkcjonalności systemu ?

 Ad.1 System otwarty jest na różne potrzeby i budowany w technologii najbardziej otwartej. Przewiduje się że w systemie będą powstawały funkcjonalności związane z potrzebami użytkowników i ze świadczeniem usług CAD/CAM i to raczej użytkownicy i usługodawcy będą wyznaczali potrzeby. System ma być w założeniu portalem branżowym spełniającym potrzeby branży zatem dopiero po jego wdrożeniu nastąpi faza projektowania i rozbudowy dodatkowych funkcjonalności.

 

Inne

Brak pytań i odpowiedzi